Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5033
Dom jednorodzinny w Białymstoku – ul. Motyla os. Dojlidy Górne | vacat
Infolinia: Tel: 668-118-087 vacatzb@wp.pl

Dom jednorodzinny w Białymstoku – ul. Motyla os. Dojlidy Górne.

 

Na miano prawdziwego arcydzieła zasługuje dom jednorodzinny przy ul. Motylej w Dojlidach Górnych. Dom na działce o pow. 1000 posiada 250 powierzchni użytkowej. Dom, choć moim zdaniem śmiało można określić go jako wille, posiada dwustanowiskowy garaż, nad którym znajdować się będzie pomieszczenie rekreacji wypoczynku, bardzo przestronny, mocno doświetlony salon zaprojektowany przez znanych projektantów wnętrz oraz przestronna kuchnia przechodząca w jadalnię znakomicie nadaje się do przyjmowania dużej ilości gości. Całość domu wieńczy dach kopertowy z lukarnami wychodzącymi na trzy strony świata. Na lukarnie wychodzącej w kierunku południa porządku i ładu na ul. Motylej pilnuje niczym nieustraszony czarny kot, któremu nie umknie nawet najmniejsza mysz polna.

Co więcej, podczas stanu surowego udział w wykonawstwie brały jedynie wysoce wyspecjalizowane ekipy, o które ciężko w obecnym czasie. Konstrukcja wewnętrzna domu oparta została na żelbetowych słupach, co daje otwartą przestrzeń doświetloną bardzo dużymi oknami tarasowymi. Uroku dla bryły domu dodatkowo nadają przemyślanie rozmieszczone słupy. Jeden wcinający się w bryłę daję zadaszenie przy wyjściu z tarasu oraz dwa symetrycznie rozmieszczone słupy podtrzymujące balkon nad wejściem do budynku tworzą charakter domu. Więźba dachowa w układzie kopertowym nie jest łatwa w wykonaniu zdecydowanie jednak świetnie się komponuje wieńcząc całą bryłę budynku. Została ona wsparta częściowo na stalowej ramie dzięki czemu wyeliminowano w pomieszczeniach poddasza dodatkowe słupy wspierające. Ściany nośne oraz działowe wykonane zostały w systemie Porotherm Profi na klej 25cm oraz Porotherm P+W 11,5cm na zaprawie cementowo – wapiennej . Kominy systemowe firmy KOCH dymowo wentylacyjne, obłożone cegłą klinkierową koloru podpalanej czerwieni, dachówka koloru czerwonego firmy Creaton, system orynnowania K&J&G. Okna trzy szybowe, sześciokomorowe firmy Petecki. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

1. Zagospodarowanie placu budowy

2. Wykopy

3. lawy fundamentowe

4. Izolacja fundamentów

5.Ścianki fundamentowe

 

6. Leżaki fundamentowe

7. Zasypywanie fundamentów

 8. Wieńce fundamentowe i płyta

9. Izolacje fundamentów

10. Obsypywanie fundamentów

11.Ściany konstrukcyjne parteru

12. Strop nad garażem

13. Strop nad parterem

14.Ściany poddasza

15. Wieniec i schody zewnętrzne

16. Konstrukcja więźby dachowej

17. Kominy

18. Ściany działowe

19. Pokrycia dachowe

20.Ocieplenie budynku

21. Tynki

22. Montaż okien i bramy

23. Elektryka

24. Przyłącza